Následující přehled našich jízd

je určen v prvé řadě různým "fotičům a železničním dobrodruhům" v druhé řadě těm členům spolku, kteří si dodnes nepořídili záznamník či podobné zařízení nahrazující mozek. Nejbližší akce pro veřejnost jsou vždy pár dnů (týdnů) rozepsány s podrobnostmi na naší úvodní straně. Pro cestující veřejnost platí, že účast velkých skupin lidí a nestandardní nástup (není-li z místa zastávky) a je dobré předem domluvit. (Při jízdě je těžko rozlišuje "fotič-mávač" od "fotiče-stopaře".) Modré nadpisy mají jízdy, na které se ještě můžete těšit, červeně jsou označeny již akce proběhlé.

Ohlédnutí za letošní Kozí dráhou

V závěru června loňského roku bylo naše občanské sdružení vybráno objednatelem (město Jílové) k zajištění víkendových jízd na trati Děčín hl.n. - Oldřichov u Duchcova. Okamžitě jsme začali pracovat na přípravě jízdního řádu a kontaktovali SŽDC o našem záměru, aby mohla být včas trať s nulovým provozem (předpokládali jsme jezdit od 23.července) připravena. Náhle se však začaly z trati ztrácet součásti svršku, zejména vrtule, podkladnice a další spojovací materiál...a tak byla následně trať v úseku km 34,800 - dopravna Telnice vyloučena z provozu a nepřidělena nám požadovaná kapacita dopravní cesty.
Ale nám to nedalo a 28. července jsme si uvedený traťový úsek prošli. Chybějící meteriál svršku byl demontován na cca 20 metrech trati a to velice profesionálním způsobem s použitím těžší techniky než pouhým nářadím z auta. A tak možná nebude pro Policii až tak těžké najít stopu k viníkům...


Po vzájemné shodě s objednatelem jsme se dohodli na realizaci jízd vlaků alespoň na nevyloučeném úseku z Děčína do Telnice a 5.8. jsme požádali o přidělení kapacity dopravní cesty. A co se nestalo? Žádost nám byla 9.8. vrácena s tím, že i tento úsek trati byl dodatečně vyloučen z provozu do 22.8. Ihned 23.8. jsme požádali znovu a 24.8. nám byla žádost zamítnuta s tím, že výluka je prodloužena do 31.12.2011.
Není to poněkud divné?

28.5.2011 Zahájení 4. sezóny Muzea ozubnicové dráhy a vzpomínání na natáčení filmu Kalamita

Historickým motorovým vozem M 131.1386 pojedeme do Jizerských hor otevřít 4. sezónu Muzea ozubnicové dráhy, vzpomínat na natáčení filmu Kalamita a oslavit Den dětí. Více informací zde

Jak pojedeme?
Praha-Smíchov (odj. 10.37) - Praha hl.n. (odj. 10.47) - Praha-Vysočany (odj. 10.55) - Všetaty (odj. 11.35) - Mladá Boleslav hl.n. (odj. 12.11) - Mnichovo Hradiště (odj. 12.32) - Turnov (odj. 12.56) - Železný Brod (13.22) - Velké Hamry (odj. 13.54) - Tanvald (příj. 14.01)

Jízdné z Prahy 250,- Kč, z Mladé Boleslavi 150,- Kč, z Turnova 100,- Kč, ze Železného Brodu 50,- Kč, vzhledem ke kapacitě motorového vozu je rezervace míst nutná! Prosíme též uvést nástupní stanici.

21.5.2011 Hamerník expres 2011

Při příležitosti konání tradičního Hamernického dne v Dobřívě vyjedou již pošestnácté na trati Plzeň - Rokycany - Mirošov - Nezvěstice zvláštní vlaky vedené historickým motorovým vozem M 131.1386.
Návazné spoje vedené historickými autobusy zajistí dopravu do místa konání Hamernického dne a také do Muzea dopravy ve Strašicích, které tento víkend otevírá svá vrata.
V době od 10 do 16 hod. budou také pro veřejnost mimořádně přístupné prostory zámku v Mirošově.
Kompletní jízdní řád zde

Průzkum zájmu na předmájovou fotojízdu do Bochova

V rámci možného volného termínu 30.4.2011 oslovujeme všechny potenciální zájemce o pohodovou celodenní jízdu do Bochova s fotozastávkami, nakouknutím do Pekelského mlýna a závěrečnou zastávkou v pivovaru Chyše.
Zájemci hlaste se nám na výše uvedené mailové adrese. Při naplnění počtu nutného pro rentabilitu jízdy Vás požádáme o potvrzení zájmu a zpětně Vám potvrdíme rezervaci místa. Předpokládaný odjezd z Plzně hl.n. je v 9.00 hod., návrat kolem 18.hodiny, jízdné 300 Kč.
V případě nedostatečného zájmu do termínu 17.4.2011 nebude akce pořádána.

Z důvodu malého počtu zájemců se jízda neuskuteční! Tak třeba někdy příště.

12.2.2011 Pojeďte s námi (nejen) do Bochova

cestou do Bochova

• foto: Kolda

Při projížďce tratí, kde osobní vlaky dojezdily 1.6.1996, se pokocháme krásou Doupovských hor, uděláme i zajímavou fotozástávku, zavzpomínáme nedožitých stých narozenin pana Vladimíra Zusky a při té příležitosti navštívíme železniční modeláře v Jesenici. Cestou bude k zakoupení publikace "100 let trati Rakovník - Bečov nad Teplou/Protivec - Bochov" a vydražíme poslední dostupnou výroční turistickou známku "10 let od ukončení osobní dopravy na trati Protivec - Bochov" Dobrá nálada na palubě motorového vozu M 131.1386 zaručena!
Podrobnosti o dopravě a jízdní řád.